wc-f3k-2013-01Od 24 do 26 maja br. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie rywalizowali modelarze w Międzynarodowych Zawodach Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki F3K zaliczanych do Pucharu Świata.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Ziemi Lubuskiej oraz Aeromodelling Club Zielona Góra. Kapryśna w tym roku pogoda sprawiła, że udało się rozegrać 10 z 12 zaplanowanych zadań. W zawodach wystartowało 39 sportowców z Ukrainy, Niemiec, Danii, Republiki Czeskiej, Rosji, Litwy oraz Polski. Rywalizację wygrał kolega Milan Havelka z Republiki Czeskiej na drugim miejscu uplasował się Marc Werth z Niemiec. Trzecie miejsce wywalczył Andrey Yakovlev z Rosji. Podczas rywalizacji do Pucharu Świata przeprowadzono również klasyfikację do Mistrzostw Polski Seniorów F3K. Tytuł Mistrza Polski wywalczył kolega Adam Siama. Na drugim miejscu uplasował się Jerzy Juraszek, natomiast trzecie miejsce wywalczył Jarosław Grzesica.

wc f3k 2013-3.

 

Zawody ”World Cup F3K Zielona Góra 2013” oraz Mistrzostwa Polski Seniorów F3K były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Zielona Góra. Dziękuję wszystkim zaangażowanym członkom AeroModelling Clubu Zielona Góra za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów.


Piloci
Zadania

Zadanie 1
Zadanie 2
Zadanie 3
Zadanie 4
Zadanie 5
Zadanie 6
Zadanie 7
Zadanie 8
Zadanie 9
Zadanie 10
Zadania 1-10

2013 Rankings - F3K World CupGaleria fot. 1 (piątek) - autor Marek Grześkowiak

Galeria fot. 2 (sobota) - autor Marek Grześkowiak

Galeria fot. 3 (niedziela) - autor Marek Grześkowiak

Galeria fot. 4 (niedziela - zakończenie) - autor Marek Grześkowiak

rtvlubuska.pl - video

 

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub