a-07W dniach od 22 do 24 lipca br. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie rozegrano Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych zaliczane do Pucharu Świata.

 

W tegorocznej edycji Pucharu na starcie stawiło się blisko 80 zawodników z Niemiec, Czeskiej Republiki, Słowacji, Słowenii, Litwy , Łotwy oraz najliczniejsza grupa sportowców z Polski. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali między sobą modelarze w konkurencji S4A (modele rakietoplanów), S6A (modele rakiet z taśmą hamującą), S9A (modele rakiet z opadaniem wirowym). Ostatnią atrakcją sobotnich zmagań było rozegranie konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych RC dla juniorów. Niedzielną rywalizację rozpoczęli „makieciarze” S7 (modele makiety), a zakończyli zawodnicy w konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P. Zawody obserwowało międzynarodowe Jury w składzie: Jerzy Siatkowski z Polski w roli przewodniczącego oraz członkowie Vera Pavkowa z Republiki Czeskiej i Lubomir Jurek ze Słowacji. Funkcję sędziego bezpieczeństwa sprawował niezastąpiony w tej roli sędzia Jan Maixner ze Słowacji. Funkcję dyrektora sportowego powierzono koledze Jerzemu Bonieckiemu z Polski. Makiety S7 oceniało kolegium sędziowskie w składzie: Tibor Gira ze Słowacji, Arnis Baca z Łotwy, Andrzej Pikosz i Marcin Bielecki z Polski. Do sędziowania powołano również 20 chronometrażystów, członków AeroModelling Clubu z Zielonej Góry, jak również kolegów i sympatyków modelarstwa kosmicznego z Zielonej Góry i Polski.

Dziękujemy wszystkim osobom za bezinteresowne wsparcie, pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów, zaś sędziom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a zawodnikom za rywalizację fair play na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawody były współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Urząd Miasta Zielona Góra.

Galeria fot. - autor Marek Grześkowiak

Galeria fot.
- autor Cyprian Błaszczyk GSML

Galeria fot.
- RMKKrupka

Galeria fot.
- RMC-Sachsen

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub