Przeprowadzka na nowe miejsce rozpoczęta.

 

Z powodu nacierających nieuchronnie inwestycji  na zajmowane dotychczas przez nas tereny na południowej flance aerodromu, dokonaliśmy dyslokacji modelarskiej strefy lotów.

Elementy wyposażenia naszej bazy zostały przeniesione na ścianę zachodnią. Łatwo nie było, musieliśmy wykorzystać techniki znane i stosowane w lotnictwie pierwotnym, tworząc efektowną konstrukcję linowo-pylonową. Po 600 metrach kołowania zestaw spoczął na nowej ziemi… Nasz autorski Automatyczny System Koszenia Trawy już dzisiaj tam pracował.

Z żalem opuszczaliśmy nasz dotychczasowy grajdoł, ale nowa lokalizacja wydaje się być zdecydowanie lepszą alternatywą. Na pewno zaplecze techniczne i sanitarne ulegnie znacznej poprawie (bliżej do lasu 😜), a urozmaicona rzeźba terenu uatrakcyjni nasze latanie. Mankamentem jest niewątpliwie zdecydowanie większa odległość do Misia…. Jesteśmy pewni, że nowa lokalizacja zrobi niesamowite wrażenie na uczestnikach przyszłorocznych zawodów, których to Szef Sekcji zaplanował  aż 5, w tym 2 o randze międzynarodowej. Będzie się działo!

Lech

 
Stół szczęśliwie dotarł na nowe miejsce.


Pierwsze koszenie.

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub