lotniczeorlylog


31 grudnia o północy zakończyło się głosowanie internautów w II edycji Plebiscytu Lotnicze Orły, organizowanego przez portal lotniczapolska.pl.


Znamy już zwycięzców we wszystkich kategoriach.

 

W kategorii Człowiek Roku Modelarstwo zwyciężył nasz kolega klubowy Leszek Małmyga. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

 

lm-01

Sportem modelarskim interesuje się od wczesnych lat dzieciństwa. Pierwsze kroki w wyczynowym modelarstwie lotniczym stawiał w konkurencji modeli swobodnie latających F1A. W 1998 roku zdecydował się spróbować swoich sił w konkurencji modeli kosmicznych. Pierwszy sukces w tej konkurencji odniósł na Mistrzostwach Polski w 1999 roku zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski. W 2000 roku po raz pierwszy został powołany do Kadry Narodowej. Członek Kadry Narodowej w sześciu konkurencjach modelarstwa: S1A modele rakiet wysokościowych, S3A modele rakiet z opadaniem na spadochronie, S4A modele rakietoplanów, S6A modele rakiet z opadaniem na taśmie hamującej, S9A modele rakiet z opadaniem wirowym oraz w konkurencji modeli szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki F3K. W 2001 roku startował z dużym powodzeniem w konkurencji modeli makiet S7 i S5C zdobywając tytuł Mistrza Polski. Łącznie wywalczył 6 tytułów Mistrza Świata (w tym 1 indywidualnie), 5 tytułów Wicemistrza Świata (w tym 2 indywidualnie) i 8 tytułów II Wicemistrza Świata (w tym 2 indywidualnie), 7 tytułów Mistrza Europy (w tym 3 indywidualnie), 5 tytułów wicemistrza Europy (w tym 3 indywidualnie) i 3 tytuły II Wicemistrza Europy (w tym 2 indywidualnie), 25 tytułów Mistrza Polski, 12 razy był sklasyfikowany na miejscu medalowym w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z czego 5 razy na pierwszym miejscu. Ponad 80 razy stał na podium międzynarodowych zawodów zaliczanych do Pucharu Świata. Został odznaczony brązową odznaką Za Zasługi dla Sportu przez Ministra Sportu 20 sierpnia 2007 roku oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 24 maja 2004 roku. Jest także czterokrotnym laureatem plebiscytu Skrzydlatej Polski na 10 najlepszych sportowców Polski: 2001 (4 miejsce), 2005 (8 miejsce), 2007 (4 miejsce), 2010 (8 miejsce).

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub