puchar-2012-zg-001W dniach od 20 do 22 lipca br. na lotnisku sportowym Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie rozegrano kolejną edycję Międzynarodowych Zawodów Modeli Kosmicznych zaliczanych do Pucharu Świata.

 

W tym roku do rywalizacji zgłosiły się ekipy z Republiki Czeskiej, Słowacji, Słowenii, Litwy, Chorwacji oraz Polski. Łącznie we wszystkich konkurencjach wystartowało blisko 60 zawodników. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali modelarze w konkurencji S4A (modele rakietoplanów), S6A (modele rakiet z taśmą hamującą), S9A (modele rakiet z opadaniem wirowym) oraz S8D (modele rakietoplanów zdalnie sterowanych dla juniorów). Niedzielny poranek zdominowali „makieciarze” w konkurencji S7 (modele makiet). Ostatnią konkurencją zielonogórskiego pucharu były zmagania modelarzy w konkurencji S8E/P (modele rakietoplanów zdalnie sterowanych RC). Podczas zmagań sportowych modelarzy, Piotr Sornowski (producent modelarskich silników rakietowych) zaprezentował piękne loty "Grubej Berty".

 

gruba-berta 

Rywalizacji zawodników przyglądało się bacznie międzynarodowe Jury w składzie: Jerzy Siatkowski z Polski w roli przewodniczącego oraz członkowie Vera Pavkowa z Republiki Czeskiej i Lubomir Jurek ze Słowacji. Funkcję sędziego bezpieczeństwa, jak co roku sprawował niezawodny w tej roli sędzia Jan Maixner ze Słowacji.

 

wc2012zg-0063

Funkcję dyrektora sportowego powierzono koledze Jerzemu Bonieckiemu z Polski. Makiety rakiet w konkurencji S7 oceniało kolegium sędziowskie w składzie: Tibor Gira ze Słowacji, Ryszard Smoliński, Andrzej Sawicki, Andrzej Pikosz i Marcin Bielecki z Polski.

 

 wc2012zg-0113

Do sędziowania powołano również 20 chronometrażystów, członków AeroModelling Clubu z Zielonej Góry, jak również kolegów i sympatyków modelarstwa kosmicznego.

Organizator Pucharu Świata dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za bezinteresowne wsparcie, pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

 

Impreza była współfinansowana przez:

   • Urząd Miasta Zielona Góra
   • Hurtownię artykułów spożywczych „UNIMA” z Zielonej Góry
   • Sklep sportowy „ATHLETIC SPORT” z Zielonej Góry
   • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna

 
Wyniki - klasyfikacja do Pucharu Świata /  Wyniki - klasyfikacja do Pucharu Polski

 
Galeria fot. - autor Katarzyna Małmyga

Galeria fot.
- autor Eryk Jaszkim

Galeria fot.
- RMK Krupka (Raketomodelarsky Klub Krupka)

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub