rcazl-kielpin-2012-001Miniony sezon modelarski AMCZG 2012 na lotnisku modelarskim w Kiełpinie można uznać za bardzo udany. Ilość nowych konstrukcji, które powstały zimą w modelarni bardzo kusiły młodych pilotów.

 

Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy na wspólne spotkania i doskonalenie umiejętności pilotowania modeli (Addiction 3D, Edge 540, Speed, Funtana, Extra 260, szybowce F3J/M w wersji motoszybowca oraz F3K). Sprawdziły się wszystkie nowe konstrukcje. Świetne właściwości lotne m.in. modeli Addiction 3D zrobiły furorę, nie było takich figur, których nie udało by się wykonać. Młodzi piloci wykonali niesamowity postęp w umiejętności pilotażu. Setki godzin spędzonych na treningach RC 3D w hali oraz przed symulatorem RealFlight 6.5 (dzięki środkom z  Unii Europejskiej modelarnia pozyskała kolejne stanowisko) przyniosły fantastyczny efekt.rcazl-kielpin-2012-037


rcazl-kielpin-2012-091

Sukcesywnie powiększa się grono zawodników pilotujących modele szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki F3K (piękna i dynamicznie rozwijająca się konkurencja w Europie i na Świecie). Dominują modele JJedge, Bravo oraz Salpetery. W planach na 2013 rok mamy organizację kilku imprez klubowych w konkurencji F3K oraz zakup kolejnych sprawdzonych konstrukcji.

Dzięki świetnej lokalizacji i staraniom Zbyszka, lotnisko było odwiedzane przez liczne grono modelarzy. Zawsze było ładnie utrzymane, uporządkowane, a trawa starannie wykoszona.


Galeria fot.
- Emanuel Kędzierski

Kalendarz zawodów

Wyniki sportowe

Dokumenty

Klub